Tillbaka till samtliga rapporter

Farlig trottoar

Rapporterat av Android i kategorin Gång- och cykelbana, anonymt 20:52, ons 10 juli 2019

Skickades till Lysekils kommun, 3 minuter senare

Trasiga och helt lösa cementplattor på trottoaren utanför apoteket, vickarupp när man går på dem.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan och ursäkta för den sena återkopplingen. Vi kommer inom det närmaste att påbörja åtgärder av de "värsta" sektionerna på trottoarerna längs Kungsgatan.

    //Johan - LEVA i Lysekil AB

    Tillstånd ändrat till: Åtgärd är schemalagd

    Postat anonymt 14:33, tis 3 september 2019

  • Vi har nu genomfört arbeten med att byta och justera stenar längs med Kungsgatan.

    //Johan - LEVA i Lysekil

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:57, mån 21 oktober 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.