Tillbaka till samtliga rapporter

Kvarglömd övervuxen jordhög.

Rapporterat i kategori Träd och buskage av Kristian Östergren, 19:42, tisdag 18 juni 2019

Skickades till Alingsås kommun, 3 minuter senare

När det grävdes ner fiber så tippades ett lass matjord vid markeringen. Halva högen användes och nu håller andra halvan på att växa igen helt. Snälla kom och ta bort högen och återställ ytan. Även bredvid är det inte återställt och nu används ytan till och med som parkering ibland.

/Kristian

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Vi är medvetna om dessa högar och planerar att åtgärda detta efter sommaren!

    Postat anonymt 14:36, onsdag 19 juni 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 14:36, onsdag 19 juni 2019

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Kristian Östergren 08:37, onsdag 17 juli 2019

  • Statusuppdatering

    Postat anonymt 08:40, onsdag 17 juli 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?