Tillbaka till samtliga rapporter

Grenar över cykel o gångbana

Rapporterat av Android i kategorin Träd och buskage, anonymt 14:46, fredag 7 juni 2019

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Lågt hängande grenar över cykel o gångbana. Slår i huvudet när man cyklar.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan.

    Vi behöver mer info för att ta det vidare. Är det på Göteborgsvägen eller Smedjebacken?

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 15:03, fredag 7 juni 2019

  • Det hänger över cykelbanan. Adressen är väl Göteborgsvägen, det är en bit mark där med träd och sly. På samma sida som man sedan svänger upp den branta backen.

    Postat anonymt 18:23, måndag 10 juni 2019

  • Tack för svar!

    Då skickar vi ärendet vidare till Trafikverket.

    Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:56, tisdag 11 juni 2019

  • Ursäkta, det blev fel.

    Jag skickar det vidare till Älvängens vägförening.

    Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:58, tisdag 11 juni 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 17:51, fredag 5 juli 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?