Tillbaka till samtliga rapporter

Atervinningskärl placerade där gatan övergår till g&c bana. Detta utgör en trafikfara då cyklister riskerar kollidera med bilar ifrån Ängarnas väg, pga att de väjer ut i mitten av gatan. Även gatusopning och snöröjning kommer hindras av dessa kärl

Rapporterat i kategori Avfall och återvinning av Marcus Andersson, 09:14, torsdag 6 juni 2019

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Detta problem uppkommit sedan kommunen ändrat kärlplacering för fastighetsägarna Ängarnas väg 22-28.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan.

    Ärendet är överfört till renhållningen.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 12:06, fredag 7 juni 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?