Tillbaka till samtliga rapporter

Nedskräpning (igen)

Rapporterat av iOS i kategorin Nedskräpning, anonymt 18:21, måndag 3 juni 2019

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Denna plats har sedan en tid blivit en rastplats för Taxi chaufförer. Det finns ofta taxikvitton slängda på denna plats och pizzakartonger/aluminiumburkar. Har själv sett dem (taxibilar) stå parkerade här och sett dem åka därifrån. Vad skall man göra för att lösa detta? Med vänlig hälsning, boende i närheten.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 10:50, tisdag 4 juni 2019

  • Hej! Vet inte vad man ska göra, att inte folk ta ansvar för att skräpet slängs i p-korgen

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:35, fredag 14 juni 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.