Tillbaka till samtliga rapporter

Belysningsstolpe med nr 6501 trasigt glas och lampa innan infarten till Fablernas väg i Älvängen

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 12:12, tisdag 28 maj 2019

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Det ligger glassplitter nedanför lampan och det ser ut som om både glaset och lampan är borta. Det är ju dubbla lampor där, en för gångbanan och en för gatan. Detta var på gångbanan men den andra såg också ut att sakna lampa. Svårt att se i solskenet.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan.

    Ärendet är överfört till Ale El.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 12:46, tisdag 28 maj 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 17:33, tisdag 25 juni 2019

  • Ale El har åtgärdat detta.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 13:48, torsdag 19 september 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?