Tillbaka till samtliga rapporter

Gatan vid fotbollsplanen översvämmad

Anonym rapport i kategori Vatten och avlopp, 11:01, fredag 24 maj 2019

Skickades till Alingsås kommun, 4 minuter senare

Varje gång det regnar så blir gatan översvämmad och svår att ta sig fram på. Detta gäller också början av Sjöbovägen från Ingaredsgatan

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, vi känner till problemet och har med det i vår åtgärdsplan. Kan dock i dagsläget inte exakt säga när det kommer att utföras

    Postat anonymt 11:17, fredag 24 maj 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 11:17, fredag 24 maj 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 11:17, fredag 24 maj 2019

  • Problemet är ej löst

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 10:57, lördag 22 juni 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Fortfarande öppen, via enkät, 22:31, lördag 20 juli 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 11:02, måndag 19 augusti 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?