Tillbaka till samtliga rapporter

Bilar kör där det dka vara avspärrat

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 20:23, torsdag 9 maj 2019

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Det står betonggrisar som ska hindra bilar att köra, men då det gjorts en grusad plan gör arbetsbodar (nu borta) kör det ofta bilar här. Spärra av bättre med de betonggrisar som finns på platsen. Det finns 4 st på platsen som kan flyttas.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan.

    Ärendet är överfört till berörd enhet.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 10:00, fredag 10 maj 2019

  • Hej Detta har nu idag åtgärdats av Ale kommun.

    Tack för att du rapporterade in detta Trevlig helg

    Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 11:48, fredag 10 maj 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.