Tillbaka till samtliga rapporter

Fattas papperskorg, folk slänger skräp på lekplatsen

Rapporterat i kategori Lekplatser av Lise-lotte carlsson, 18:06, tisdag 2 april 2019

Skickades till Alingsås kommun, 3 minuter senare

Nybyggd lekplats vid lindekullevägen står att lekplatsen heter kärrbogärdevägen 8.Under större del av året saknas papperskorg vilket gör att folk slänger skräpet på lekplatsen. Detta gör att skräp flyger iväg till skogen och skräpet ligger på lekplatsen. Plockade 3 burkar där nu och en chips påse

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Vi tittar på detta!!

    Postat anonymt 13:56, fredag 26 april 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 13:56, fredag 26 april 2019

  • Tycker det är bedrövligt,plockar burkar skräp där nästan varje dag😣

    Postat av Lise-lotte carlsson 10:20, onsdag 1 maj 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Vi har lagt en beställning till vår entreprenör så en soptunna kommer på plats inom det närmaste.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 15:48, onsdag 22 maj 2019

  • Nu är soptunnan på plats, nyttja den väl :)

    Postat anonymt 13:00, torsdag 20 juni 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 13:00, torsdag 20 juni 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:01, torsdag 20 juni 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?