Tillbaka till samtliga rapporter

Stora mängder sopor/avfall i delvis vattenfyllt dike längs cykelvägen. Området sträcker sig mellan "Kabel och Anläggning Syd AB" och "Ekdahls".

Rapporterat i kategori Nedskräpning av Rebecca Alsvold Törndahl, 09:20, torsdag 28 mars 2019

Skickades till Skurups kommun, 5 minuter senare

Det mesta av dessa sopor är av plastmaterial, samt legat och samlats sedan våren -18. En del ser ut att vara från byggemballage.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Ingen direkt kommunikation har funnits i detta ärende, endast formulär via kommunens hemsida. Önskar veta Vem man skall vända sig till, om detta är utanför kommunens ansvarsområde!!?! Mvh / Rebecca

    Postat av Rebecca Alsvold Törndahl 12:05, fredag 26 april 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Fortfarande öppen, via enkät, 14:42, fredag 24 maj 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?