Tillbaka till samtliga rapporter

Gatubelysning lyser ej

Rapporterat av iOS i kategorin Gatubelysning, anonymt 05:40, onsdag 27 mars 2019

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Gatubelysning 2590 lyser ej. Stolpen vid cykelbanan med flera avståndsskyltar

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan.

    Ditt ärende är framfört till Ale El. Vi inväntar återkoppling.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:54, onsdag 27 mars 2019

  • Ale El har forskat lite i detta för det finns ingen ström fram till stolpen av någon anledning. Det ska ordnas av entreprenör i samband med att belysningen på gångbanan mot Nol byts ut. Det kommer att ordnas men det finns ingen tidplan just nu. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 12:29, måndag 15 april 2019

  • Hej!

    Finns det någon tidsplan på detta nu?

    Postat anonymt 05:32, fredag 23 augusti 2019

  • Hej vi väntar på ny återkoppling från Ale el. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:19, fredag 23 augusti 2019

  • Frågan har gått vidare till ale kommuns handläggare för undersökning om tidsplan. Hälsningar Kontaktcentr

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 12:41, fredag 23 augusti 2019

  • Hej!

    Detta arbete kommer att påbörjas under vecka 38 och beräknas ta ca 1-2 veckor.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Christian Rönkkö) 08:21, tisdag 27 augusti 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?