Tillbaka till samtliga rapporter

Allmän papperskorg som svämmar över av hundbajspåsar

Anonym rapport i kategori Avfall och återvinning, 14:14, söndag 17 mars 2019

Skickades till Alingsås kommun, mindre än en minut senare

Förut satt en skylt typ 'plocka upp efter din hund' på korgen. Nu är den borttagen (synd) men tack o lov fortsätter de flesta plocka upp efter sina jyckar. Upplever att tömningen inte hängt med senaste 2-3 veckorna eller så. Tack på förhand att ni fixar /Anna

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Töms idag

    Postat anonymt 07:02, måndag 18 mars 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 07:02, måndag 18 mars 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 07:02, måndag 18 mars 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.