Tillbaka till samtliga rapporter

Vid parkeringen närmast ingången till Gustav Adolfskolan är markeringen på marken "förbjudet att parkera" så bortnött att bilar ständigt parkerar och står i vägen för inkommande leveranser till skolan. Behövs omedelbar ifyllning så att arbetet kan flyta på och vi ska slippa jaga felparkerare. Detta gäller på bägge sidor av infarten in till skolan/skolgården.

Anonym rapport i kategori Vägmärken och skyltar, 10:50, tisdag 12 mars 2019

Skickades till Alingsås kommun, 4 minuter senare

Vid parkeringen närmast ingången till Gustav Adolfskolan är markeringen på marken "förbjudet att parkera" så bortnött att bilar ständigt parkerar och står i vägen för inkommande leveranser till skolan. Behövs omedelbar ifyllning så att arbetet kan flyta på och vi ska slippa jaga felparkerare. Detta gäller på bägge sidor av infarten in till skolan/skolgården.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 13:50, tisdag 9 april 2019

  • Nä inget fixat. Frustrationen är stor vid leveranser när skolpersonal ska agera parkeringsvakter för att bilar blockerar infarten pga att dem inte ser och tror det är en extra parkeringsruta. Hur svårt är det att fylla i rutan? Får väl ta med egen färg och göra det själv snart. Vi har haft matleveranser som bara vänt och kört för att dem inte kommer in och så kan man inte sköta en skola.

    Postat anonymt 14:31, tisdag 7 maj 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?