Tillbaka till samtliga rapporter

Gatubelysningen fungerar ej sedan 2019-02-15

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 20:19, söndag 17 februari 2019

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Gatubelysningen fungerar ej sedan 2019-02-15, det pågår vägarbete så ingen astfalt, men helt becksvart på kväll/natt, risk för olyckor då det är hål i gatan här och där.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till Ale El. Vi inväntar återkoppling. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:57, måndag 18 februari 2019

  • Fredag 22-02, fortfarande ingen belyssning !

    Postat anonymt 11:20, fredag 22 februari 2019

  • Hej Ärendet ligger under utredning, det hör ihop med gatuarbeten som pågår. Vi återkommer. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat anonymt 12:36, måndag 25 februari 2019

  • Det kommer att komma upp ny belysning på Keillers väg det är därför den gamla är borttagen. Dock kommer det att dröja lite då man inte kan sätta upp den nya förrän man börjar bygga den nya gångbanan. Vi hoppas att ni som är boende på vägen kan ha tålamod för detta. Har ni frågor kring detta så får ni gärna höra av er. Med vänlig hälsning Tobbe Engström 0303-703499

    Postat anonymt 15:00, måndag 11 mars 2019

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 20:36, söndag 17 mars 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.