Tillbaka till samtliga rapporter

Belysning på fastighet

Rapporterat av iOS i kategorin Gatubelysning av Kristian Jonasson Sand, 20:42, sön 2 december 2018

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Fasad belysning på Tempo fastigheten trasig på flera ställen runt om. Gör tryggheten sämre i området!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Detta är fastighetsägarens ansvar. Fastighetsägaren är JO FASTIGHETER HB . Hälsningar Kontaktcenter.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:25, mån 3 december 2018

  • Bra att fastigheten är upplyst, samt att det blir tryggare för dom som rör kring fastigheten....!

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat av Kristian Jonasson Sand 23:07, sön 30 december 2018
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Som sagt så är det inte kommunens fastighet och då är det inget som vi kan göra. Hälsningar Kontaktcenter.

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:20, onsdag 2 januari 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?