Tillbaka till samtliga rapporter

Vägskylt refug nermejad

Rapporterat av iOS i kategorin Vägmärken och skyltar av Per-Olof Eikman den 21:49, ons 7 november 2018

Skickades till Ale kommun, mindre än en minut senare

Nedkörd av lastbil alt påverkad person

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till ansvarig enhet. Hälsningar Kontaktcenter.

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:11, tors 8 november 2018

  • Hej!

    Rapporten har sänts över till Nödinge vägförening som är väghållare. Med vänlig hälsning Björn Berle Trafikingenjör Ale kommun

    Tillstånd ändrat till: Åtgärd är schemalagd

    Postat av Ale kommun (Björn Berle, trafikingenjör Ale kommun) 11:15, tors 8 november 2018

  • Fortfarande öppen, via enkät, 06:39, tors 6 december 2018

  • Vår stenmur har blivit skadad på grund av det tidigare anmälda felet ab skylen inte är åtgärdad Skylten har nu flyttat sig och har nu förstört vår stenmur. Vi önskar att få muren åtgärdad och att man tar bort skylten. Fam. Linder Mejerivägen 27 Nödinge

    Postat av Alexander Linder 12:19, lör 22 december 2018

  • Vi skickar en påminnelse till Nödingevägförening. Hälsningar Kontaktcenter.

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 07:56, tors 27 december 2018

  • Vägföreningen ersätter vägskylten men ansvarar inte för följdskador. Vi hänvisar till fastighetsägarens försäkring i det fallet Hälsningar Nödinge Vägförening

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:32, tors 27 december 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?