Tillbaka till samtliga rapporter

Nedklottrat proppskåp

Anonym rapport i kategori Klotter, 10:07, sön 4 november 2018

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Det står ett proppskåp i anslutningen till infarten av trädgårsvägen som är nedklottrat, klottersanering hade varit bra.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till Ale El. Vi inväntar återkoppling. Hälsningar Kontaktcenter.

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:01, mån 5 november 2018

  • Problemet kvarstår, skåpet har ej sanerats.

    Postat anonymt 08:28, tis 4 december 2018
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Vi skickar en påminnelse till Ale El. Hälsningar Kontaktcenter.

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:38, tis 4 december 2018

  • Fortfarande öppen, via enkät, 11:36, onsdag 2 januari 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 22:42, söndag 10 februari 2019

  • Det har fortfarande inte hänt något, ingen sanering utförd.

    Postat anonymt 15:29, söndag 3 mars 2019

  • Tack för din påminnelse. Den är meddelad till entreprenören. Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:23, måndag 4 mars 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 10:00, måndag 11 mars 2019

  • Entreprenören meddelar att skåpet är klottersanerat. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 17:26, tisdag 12 mars 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?