Tillbaka till samtliga rapporter

Oklippta häcka - dålig sikt

Anonym rapport i kategori Träd och buskage, 07:19, fre 27 juni 2014

Skickades till Lerum, 1 minut senare

Utmed ena sidan gatan är sikten helt skymd i kurvan pga oklippta buskar och häckar. Problemet har funnits i flera år (mer än 5) vid denna sträcka. Då det inte finns gångbana eller ens trottoar blir det ingen plats för trafik och gående på denna plats då alla måste hålla ut från häckarna. Bif. bild visar en av de tre problemplatserna. Alla buskar och häckar som är problem ligger utefter varandra utmed en 50-100m sträcka och på samma sida gatan

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.