Tillbaka till samtliga rapporter

Dålig avrinning i brunn

Rapporterat i kategori Igensatt brunn av Magnus Ahl den 08:52, onsdag 10 oktober 2018

Skickades till Halmstad, 2 minuter senare

Dålig, näst intill obefintlig, avrinning vid dagvattenbrunn vid korsningen Tingsvägen/Föreningsvägen skapar ett stort område med djupt stillastående vatten på vägbanan vid nederbörd.

Vattnet ansamlas dessutom så olyckligt att det blockerar den korsande cyckel och gångvägens övergångsställe och gör passage för fotgängare omöjlig.

Se bifogad bild från 3:e oktober.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.