Tillbaka till samtliga rapporter

Hål vid brunn samt lösa kantstenar

Rapporterat av iOS i kategorin Vatten och avlopp, anonymt 09:53, fre 14 september 2018

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Djupt Hål vid brunn. Plats är i slutet av Parkstigen där väg övergår till gångväg. Ligger även 2 lösa stenar vid elskåp.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter.

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 10:10, fre 14 september 2018

  • Hej! VA-enheten har varit på plats och inspekterat. Vi kommer att i snar framtid åtgärda felet. Med vänlig hälsning VA-enheten

    Tillstånd ändrat till: Åtgärd är schemalagd

    Postat anonymt 10:27, mån 17 september 2018

  • *Kategori ändrat från ‘Vägar (Övriga)’ till ‘Vatten och avlopp’*

    Postat anonymt 10:29, mån 17 september 2018

  • Hej, kantsten är borttagen och vi flyttade tillbaka beteckningen när vi ändå var på plats. Mvh Gustaf Nilvall

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 12:43, mån 17 september 2018

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.